تیزر کتاب “باشگاه مغز”

تلاش کردم یک شهروند عادی ایرانی را مخاطب این پروژه ببینم، با حوصله حرف خود را بزنم و به او اجازه بدهم وقتی در بین تیزر نفسی تازه میکنم به حرف هایم فکر کند. فقط به مغزِ ایده بپردازم و با گزافه گویی خسته اش نکنم. چه لزومی دارد در یک فرصت سی ثانیه ای، آشوبزده و سراسیمه مثل بعضی آگهی ها، بیننده را کلافه کنیم؟! از آرزوی رسیدن به موفقیت گفتم و راهش را کتاب باشگاه مغز معرفی کردم.
تکنیک های مختلفی اعم از موشن گرافیک سه بعدی، استاپ موشن و انیمیشن دوبعدی را با حفظ یکپارچگی بصری با هم تلفیق کردم تا به تجربه ی دیداری جدیدی برسم. در حرکت کاراکتر و دوربین، دقت کردم که آزاردهنده نباشد و چشمان مخاطب را پویا و حساب شده هدایت کنم. ایده پردازی و کارگردانی: محمد دانشمند / انیمیشن دوبعدی: عاطفه سپهری / گوینده: سجاد مودتی فر / با همراهی صمیمانۀ زهرا، خواهرزاده ۶ساله ام.

 

 

طراحی بیلبورد تبلیغاتی “دبستان میرعماد”

تلاش کردم فضایی پرتحرک و پویا و جذاب هم از نظر بصری و هم تأثیرگذاری تبلیغاتی خلق کنم. پس از عکاسی از مدل با چالش هایی که با آن همراه بود، در مرحله ی طراحی لازم شد اجزایی از تصویر بصورت سه بعدی و در تعامل با شخصیت اصلی در طرح جاگذاری شوند. نمادها هرکدام به شکلی همراه شخصیت اصلی هستند و در اوج گرفتن او سهیم هستند و همگی به مقصد توجه میکنند که نوشتۀ “میرعماد” هست. هر کدام از نمادها در این طرح، شخصیتی منحصربفرد دارند و این طرح را برای مخاطبِ کودک جذاب تر میکند. کما اینکه کودک درونِ مخاطب بزرگسال نیز از کشف این جمع صمیمی و پویا خرسند می شود. اما نکته ای که باید اذعان کنم این هست که طرح به نظر کمی شلوغ است و می شد جانمایی نمادها هدفمندتر باشد. در ادامه عکس ها و ویدئوی مراحل طراحی را ببینید.

طراحی پوستر و هویت بصری “دهمین دوره جشنواره فیلم دینی رویش”

در قالب یک فراخوانِ محدود، ایده پردازی و طراحی پوستر  دهمین جشنواره ی فیلم دینی رویش، در مردادماه سال ۱۳۹۵ با همراهی دوستانم علی کردی و مهدی دستمرد انجام شد. طی این مدت ایده ها و طرح های بسیاری اتود شد تا اینکه در یکی از اتودها که روی فرم نشان جشنواره کار شده بود به اتفاق نظر رسیدیم و پس از ارسال طرح با اجرای آن موافقت شد و در مرحلۀ بعد هویت بصری جشنواره نیز طراحی شد. متاسفانه نام هنرمندی که خوشنویسی عنوان پوستر را انجام دادند از یادم رفته، از لطف ایشان سپاسگزارم.

 

اتود اولیه

پوستر نهایی